Aktualizacja Comodo ITSM z 09.06.2018

Comodo wprowadziło kolejną aktualizację platformy Comodo One oraz konsoli ITSM. Do najważniejszych zmian i nowości należą:

– aplikacja do zdalnego pulpitu Comodo Remote Control otrzymała dwuetapowe uwierzytelnienie podczas logowania (Google Authenticator) oraz możliwość wyświetlania, szukania i filtrowania urządzeń poprzez firmy i grupy tak jak w konsoli ITSM.

opcje monitoringu stacji w profilu powiększyły się o nowe możliwości monitorowania wykrytego zagrożenia, nieznanej aplikacji działającej w piaskownicy, urządzenia zablokowanego przez kontrolę urządzeń, liczby akcji zapory sieciowej, błędu połączenia z konsolą, błędu skanowania, błędu aktualizacji sygnatur i wielu więcej.

– logi audytowe w konsoli uwzględniają teraz również zmiany wprowadzane w profilach w ustawieniach kontenera (automatycznej piaskownicy).

– w widoku globalnej listy aktualizacji (Application -> Patch Management) dodano możliwość grupowania aktualizacji pod kątem urządzeń w konsoli. Administrator może teraz szybciej zarządzać i wdrażać aktualizacje na interesujące go urządzenia.

– przypisanie profilu do urządzenia bez włączonej zapory sieciowej nie spowoduje już zmiany tarczy na czerwoną przy urządzeniu na liście Devices List. Włączenie w późniejszym czasie zapory sieciowej w profilu automatycznie ją doinstaluje.

– w Comodo One pojawił się nowy moduł o nazwie cWatch EDR na kont MSP oraz Enterprise. Jest to zaawansowane narzędzie do analizy zdarzeń, które zapewnia monitorowanie w czasie rzeczywistym i wykrywanie złośliwych zdarzeń na punktach końcowych Windows. EDR pozwala na wizualizację zagrożeń w szczegółowym harmonogramie, a natychmiastowe powiadomienia informują administratora o ataku. Moduł jest dostępny bezpłatnie na rok czasu.

– do tego jak zwykle przy aktualizacji nowe wersje agenta do komunikacji z konsolą (Comodo Client – Communication), programu antywirusowego (Comodo Client – Security) i klienta do zdalnego pulpitu (Comodo Remote Control) wprowadzające poprawki stabilności i wydajności oraz naprawy drobnych błędów.

  • Windows Client – Communication 6.19.12672.18060
  • Windows Client – Security 10.6.0.6727
  • Windows Remote Control 6.19.12678.18060
  • macOS Client – Communication 6.19.12681.18060
  • macOS Remote Control 6.19.12679.18060